خوراک دام سبک و کمبود آن که می تواند دام های زیادی را به کام مرگ بکشاند

خوراک تولید شده برای حیواناتی که تبدیل به غذا برای مصرف کنندگان می شوند توسط قانون 183/2005 تنظیم می شود که مقرر می دارد.

اپراتورهای خوراک مستقیماً مسئول ایمنی خوراک دام سبک از طریق اجرای رویه های مبتنی بر تجزیه و تحلیل ریسک و کنترل نقاط بحرانی ( HACCP ) هستند.

استفاده از شیوه های بهداشتی خوب، و همچنین از طریق استفاده انحصاری از خوراکی که از موسساتی که مطابق با خود مقررات ثبت شده/تایید شده اند.

این مقررات در مورد فعالیت فعالان مشاغل خوراک دام در تمام مراحل، از تولید اولیه خوراک، اعمال می شودتا و از جمله عرضه خوراک در بازار؛ تدارک خوراک دام برای تولید غذا؛ به واردات و صادرات خوراک از و به کشورهای ثالث».

با این حال، الزامات ایمنی عمومی در مورد خوراک، که به موارد مربوط به حیوانات خانگی نیز مربوط می شود، باید در قانون 767/2009 جستجو شود ، که قرار دادن در بازار و استفاده از “خوراک برای حیوانات در نظر گرفته شده و غیرمنتظره برای تولید مواد غذایی را تنظیم می کند. جامعه، از جمله الزامات مربوط به برچسب زدن، بسته بندی و ارائه” (ماده 1 – محدوده).

در واقعیت، خواهیم دید که غذای حیوانات خانگی به همان اندازه مورد توجه مصرف کنندگان قرار می گیرد، زیرا گام های کلیدی و سنگ بنای اصلی ایمنی آن اساساً همان چیزی است که ما هر روز برای خانواده خود می خریم.

به اصطلاح غذای حیوانات خانگی
غذا و HACCP – ایمنی غذا برای حیوانات خانگی اهرام غذایی برای انسان، سگ و گربه
منبع: رویال کنین دوباره تنظیم شده است
حیوانات مختلف قطعا نیازهای تغذیه ای متفاوتی دارند . حتی فقط نگهداری از سگ ها و گربه ها، نمودار کناری تفاوت زیادی را در نیازها در مورد مواد مغذی اولیه نشان می دهد.

چربی ها به طور کلی اهمیت زیادی دارند، اما برای گربه و دام و طیور پروتئین ها ضروری هستند و کربوهیدرات ها حاشیه ای هستند، در حالی که برای سگ نسبت ها متعادل تر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.